Sitemizden indirmiş olduğunuz outlook e-mail imzalarınızı nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin. Sadece 5 dakikada kendi e-mail imzanızı düzenleyin.

Outlook imza örneklerini düzenleme;

1-) Outlook açıksa outlooktan çıkın
2-) Şu komutu kopyalayın: %APPDATA%\Microsoft\Signatures (kopyalanacak kısmı seçip “ctrl+c” -ctrl ve c tuşlarına aynı anda basalım)
3-) Herhangi bir klasör (veya bilgisayarım klasörünü) açalım ve açılan klasörde üst kısımda dosya yolu kısmına kopyaladığımız yazıyı yapıştıralım. Bu şekilde bilgisayarınızda windowsun imzalarınızı kaydettiği klasörü kolayca bulmuş oluyoruz. (Bunu dilerseniz bilgisayarım klasördeki “Ara” kısmına signatures yazarak da bulabiliriz ama bilgisayarınızın hızına göre klasörün bulunması biraz zaman alabilir.)
5-) Sitemizden indirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosyayı çift tıklayarak açın. İçindeki dosyaları signatures klasörüne kopyalayın.
İmzamız yüklenmiş oldu. Şimdi outlook u tekrar açarak imzamızı kişiselleştirebiliriz.
6 ) Outlook u açın ve yeni e-posta ya tıklayın
7 ) Açılan yeni e-posta penceresinde üstte yer alan imza menüsüne tıkladığımzda yüklemiş olduğumuz imza görünecek. Kullanıma hazır hale getirmek için önce düzenlememiz gerektiğinden imza örneğine değil imzalar‘a tıklıyoruz.
8 ) Düzenlenecek imzayı seçin alanında imza örneğimiz görünecek. Onu seçtikten sonra ilk önce hemen sağda bulunan Varsayılan imzayı seçin bölümünden gerekli ayarları yapıyoruz.

9 ) İmzanın ilk kısmında ve alt kısmında bulunan yazıları kullanmayacaksak seçip silebilir ya da istediğimiz şekilde yeniden yazabiliriz.

10 ) Eğer sosyal medya ikonları olan bir e-mail imza örneği seçtiyseniz ilgili sosyal medya ikonlarınının tıklandığında kendi sosyal medya sayfalarımıza gitmesi için bağlantıları ayarlamamız gerekiyor. İlgili sosyal medya ikonuna sağ tıklıyoruz, en alttaki bağlantı ikonuna tıklıyoruz, adres yazan kısıma kendi sosyal medya adresimizi yazıyoruz https://facebook.com/kendisayfamiz
Bütün sosyal medya ikonları için de aynı işlemi tekrarlıyoruz. Kullanmayacağınız ikonları seçip silmeniz yeterli.
11-) Düzenleme bitti, düzenlenecek imzayı seçin alanının altındaki kaydet butonuna tıklıyoruz ve artık imzamız kullanıma hazır.

Not: Düzenleme bittiğinde halihazırda açık olan iletide hemen görünmez. İmzalar a tıklayıp yeni imzanızı seçin ya da mevcut iletiyi kapatıp yeni bir e-posta iletisi açın. İmzanız mailinizde görünmeye başlayacaktır.
Ek Bilgi :

Logo ya da fotoğraf içeren bir tasarım şablonu seçtiyseniz kendi logonuz ya da fotoğrafınızla değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edin;

  • 2. adımdaki yöntemle yine signatures klasörünü açıyoruz.
  • klasörün içerisinde imza-ornek-x dosyalar  gibi bir klasör görünecek. O klasörü açtığımızda imzamızda kullanılan görselleri görebiliriz. Şimdi yapmamız gereken logo ya da fotoğraf görselini kendimizinki ile değiştirmek.
  • İmza örneklerinde genellikle 150px 150px gibi kare formlar kullanılmıştır. Logo ya da fotoğrafınızın kare formunda olması imzanızdaki görselin deforme olma ihtimalini azaltır. Eğer fotoğraf boyutlandırma ile ilgili bilginiz yoksa aşağıdaki ipucumuzu değerlendirin.