Herkese merhaba 2018 yılının artık son aylarına girmişken 2019 yılında grafik tasarım konusunda nelerin trend olacağına bakalım. Ancak şunu da söylemek isterim ki grafik tasarım ve grafik tasarım trendleri tamamen global olarak düşünülmeli ve o şekilde hareket edilmelidir çünkü 2018 trendlerine baktığımda Türkiye’de sadece bir kaç tasarım çalışması trend olurken diğerlerinin yüzüne bile bakılmadı desem yeridir bunun nedeni olarak da Türkiye’nin ticaret ve tasarım konusunda ki farklılıklarından kaynaklanmaktadır daha fazla uzatmadan listeyi açıklıyorum.

 1. Açık besteler
 2. 3D: Yeni nesil derinliği
 3. Anti-yerçekimi: Uçan ve yüzer elemanlar
 4. Canlı renkler ve rüya rengi kombinasyonları
 5. Metalik etkisi: altın, gümüş, yanardöner
 6. Sıvı ve sıvı etkisi
 7. Maxi Tipografi
 8. Anahat tipografi
 9. Arka plan ile metin
 10. Alternatif sanat
 11. Realizm + Düz karışım
 12. 2019 yılının rengi
Açık besteler: Çerçeveleri hendekle

Grafik tasarım trendlerimizin ilki 2019 tahminleri tabi ki de açık besteler. Çok uzun zaman önce, tasarımcılar bitmiş bir tasarım hissine ulaşmak için her şeyi çerçeveye koydular. Son zamanlarda, tüm “resmin” sadece bir parçasını gösteren açık, havadar tasarımlar için bir eğilim olmuştur. 2019’da tasarımcılardan çerçeveleri tamamen boşaltmalarını ve açık, havadar tasarımlarla bizi şaşırtmalarını bekliyoruz.

Her bir parça tüm tasarımın sadece bir parçasını sergilerken, tasarımcılar kompozisyonla kolayca oynayabilir ve kompozisyonu devam ettiren her parça ile kelimenin tam anlamıyla sonsuz hale gelebilir. Bu eğilim web tasarımında kolayca elde edilebilir, ancak baskı tasarımlarında bile mümkündür.

Açık kompozisyon genellikle izleyicinin hayal gücüne dokunuyor, başka ne olduğunu merak ediyor. Web tasarım, grafik tasarımın bir parçası olarak, 2019’da , deneyimini uzatmak için tam genişlikte açık kompozisyonlar ve etkileşimli web siteleri ile karakterize edecektir .